Національний орган по стандартизації розглядає проект

18/12/2017
Національний орган по стандартизації розглядає проект

Національний орган по стандартизації розглядає проект  ДСТУ «Географічна інформація. Правила моделювання геопрсторових даних »

 

    Державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ»), як Національний Орган по Стандартизації, приступив до виконання технічної перевірки справи та редагування проекту нормативного документу (НД), розробленого згідно з Планом національної стандартизації, а саме:

-  ДСТУ «Географічна інформація. Правила моделювання геопрсторових даних ».


     Цей стандарт є профілем, що містить мінімально необхідні елементи для створення концептуальних схем і правил кодування географічної інформації у відповідності з такими базовими стандартами серії ISO 19100:

  • прикладні схеми за ISO 19109:2015 Geographic information. Rules for application schema;
  • просторові схеми за ISO 19107:2003  Geographic information. Spatial schema;
  • часові схеми за ISO 19108:2002 Geographic information. Temporal schema;
  • схеми для геометрії та функцій покриття за ISO 19123:2005 Geographic information. Schema for coverage geometry and functions;
  • каталоги геопросторових об’єктів за ISO 19110:2016 Geographic information. Methodology for feature cataloguing;
  • просторова прив’язка за географічними ідентифікаторами у відповідності до ISO 19112:2003 Geographic information. Spatial referencing by geographic identifiers;
  • кодування та обміну даними за ISO 19118:2011 Geographic Information – Encoding.

    Для подання схем застосовується уніфікована мова моделювання UML у відповідності до стандарту ISO 19103:2015 Geographic information. Conceptual schema language.

    Технічний комітет, відповідальний за цей стандарт, – ТК103 «Географічна інформація / геоматика».

    Метою цього стандарту є встановлення загальних правил моделювання геопросторових даних та створення на цій основі умов для досягнення інтероперабельності геопросторових даних, що створюються та постачаються різними виробниками в середовищі Національної інфраструктури геопросторових даних для задоволення інформаційних потреб органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадян.